Papierosy: dziesięć krajów głosują za neutralny pakiet

Odbyła się 20 lipca 2015 r. w Paryżu, aby promować neutralny paczkę Papierosy: dziesięć krajów głosują za neutralny pakietpapierosów międzynarodowego spotkania ministrowie z dziesięciu krajów. Francja, która chce wprowadzić go od 20 maja 2016 roku, będzie musiał zmierzyć się z gniewem buralists.

Wokół Marisol Touraine, dziesięciu ministrów zebrali się rano, 20 lipca, w Paryżu, aby rozpocząć wielką ofensywę na rzecz neutralnych paczkę papierosów. We Francji, posłowie do Parlamentu europejskiego przyjęli tę miarę na 3 kwietnia. Temat będzie omawiany w Senacie następnej jesieni. I, w zasadzie, pierwszy neutralny pakiety powinny pojawić się według stanu na dzień 20 maja 2016 roku.

Bez koloru, bez logoBez koloru, bez logo

Pomysł w tym, aby usunąć wszystkie kody marketingowe (kolory, obrazy, logo …) od paczki papierosów, aby ukrócić palaczy, szczególnie młodych ludzi, od zakupu papierosów. Dlatego przyszłe pakiety będą brązowy lub szary. Będą kolczasty sanitarno wiadomości, lub nawet przerażające zdjęcia, jak nowotwór gardła. Znaczniki zostaną napisane drobnym drukiem.

Australia-pierwszy kraj na świecie uznała taki schemat w 2012 roku. Za nią poszli Irlandia z ustawy o publicznej opiece zdrowotnej przyjęty w marcu 2015 roku. Proces będzie uruchomiony we Francji, wielkiej Brytanii i w Norwegii. Dziś rano, w Paryżu, innych krajów przyjechali, aby potwierdzić swoją gotowość spróbować eksperyment: RPA, na Węgrzech, Nowej Zelandii, Szwecji i Urugwaju.

Środek, który wydaje się być skuteczne

Dla Marisol Touraine, neutralny pakiet jest jednym (ale nie jedynym) jest jedną z najbardziej skutecznych środków w walce z konsumpcją tytoniu. Jest on oparty na australijskim przykładzie spadek liczby palaczy i wzrost prób rzucenia palenia z 2012 roku.

Francuskim badaniu, pokazał, z okazji Światowego dnia bez tytoniu 31 maja, również wykazały, że palacze, którzy używali neutralne pakiety za dziesięć dni powiedział, że byli mniej zadowoleni palić, niż wcześniej.

Zły komornikówZły komorników

Ale wprowadzenie neutralne pakiety wywołało gniew buralists. W nocy z niedzieli na poniedziałek, są one pokryte worki foliowe około czterdziestu radary w regionie midi-Pyrénées. Kolejne działania planowane są od środy, kiedy Komisja spraw społecznych Senatu zacznie rozważać zmiany w opakowania papierosów. Węgierski buralists, bez wątpienia, być uprzejmy do mobilizacji francuzów. Dziś rano minister Balazs Sonkodi przypomniał, że jego rząd została zmniejszona liczba punktów handlowych, sprzedających papierosy od 40 000 do 6000, aby lepiej walczyć z palenia.

Każdego roku we Francji, 78 000 osób umiera z powodu chorób związanych z paleniem. Na poziomie europejskim, 700000 ludzi umiera każdego roku . “To jest odpowiednik dla ludności tego miasta jak Amsterdam” – przypomniał Dr James Reilly, irlandzki minister zaprezentuje w Paryżu.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *