Alkohol: kiedy należy się martwić o ukochanej osoby?

Na forach, wielu z was zadaje sobie pytania, bo czujesz, że ktoś, kogo kochasz pić zbyt dużo. Oto kilka wskazówek, aby pomóc.

Wypicie kieliszka dobrego wina podczas posiłku z przyjaciółmi część drobnych radości życia, zawsze spożywać w umiarkowanych ilościach. Zbyt dużo pić nie są dobre dla zdrowia. Tak więc, kiedy i jak reagować, gdy bliski człowiek nadmiernego postępowania z alkoholem?

To mąż, siostra, przyjaciółka …To mąż, siostra, przyjaciółka ...

“Otoczenie musi się martwić o znane zużycie, co zwiększa dzienne zużycie, co towarzyszy także zmianami w charakterze” – mówi profesor Додин, addictologue psychiatra. Nawet wtedy, kiedy ukochana osoba nie znajduje się pod wpływem alkoholu, człowiek odkrywa zmiany zachowania, co jest, staje się drażliwy, bardziej agresywny lub bardziej apatyczny. “

Pijaństwo, co się powtarza, oczywiście, niepokojące.

To nastolatek

Nowe znajomości, patologiczne zmęczenie, niezwykła potrzeba pieniędzy, spadek ocen powinny cię martwić. “Rodzice słyszą, że ich dziecko ma problem, czy ich rodzice źle na niego wpływa – mówi Vincent Додин.

Takie zjawisko, jak chmielnym pijaństwo – nastolatek pije dużo alkoholu w bardzo krótkim czasie – często objawy psychologiczne cierpienia.

“Każdy student może wystąpić zatrucie. Że obchodzi powtarza się pić, co prowadzi do pijaństwa i poważnego zachowania, w których młody człowiek nie wykorzystuje wcześniejsze doświadczenia w celu ograniczenia”, – powiedział on.

Co zrobić, gdy ukochana osoba ma problem z alkoholemCo zrobić, gdy ukochana osoba ma problem z alkoholem

Będąc, jak i każdej innej choroby , bo uzależnienie to poważna choroba.

Mówić o tym, aby nie wolnych. “Można powiedzieć, bez potępienia lub bez zarzutu” – dodaje pr Додин. Na przykład: “martwimy się o ciebie, potrzebujesz pomocy?”

Promować i zachęcać do jego wysiłki .

Proponuję odpowiedzi: miejsca konsultacji, adresy specjalistów (można zapoznać się na stronie internetowej zależności, portal dla podmiotów opieki zdrowotnej ).

Ustanowienie limitów. To oznacza, że nie można tolerować tę sytuację: “nie mogę zaakceptować to, że dajesz mi siłę żyć, nie mogę go nosić przez długi czas.”

Polegać na bliskich , zaufanych osób, które mogą zachęcać go, aby zmniejszyć lub rzucić.

Przekazać pałeczkę lekarza . Jego mowa będzie mieć innego oddziaływania, zwłaszcza z nastolatkiem. “Często rodzice będą ponownie aresztowany” – ostrzega profesor Додин. Lekarz, pielęgniarka lub psycholog szkolny musi odegrać swoją rolę. “

Czego nie należy robić, gdy ukochana osoba ma problem z alkoholemCzego nie należy robić, gdy ukochana osoba ma problem z alkoholem

Będąc w instrukcji: “zatrzymaj się”, “nie rozumiesz” … te propozycje, które wzmacniają odporność.

Aby wywołać słabość: “to zignorować toksyczne działanie tytoniu lub alkoholu na mózg. Niech wystrzegać się tych słów, że blok więcej, niż wcześniej rzeczy” – analizuje profesor Michel Lejoyeux.

Pozycjonować siebie jako terapeuty. “Sprawdź, chować butelki lub papierosy?” To nie mąż, aby zarządzać poborem” – wyjaśnia dr Laurent Karila, addictologue psychiatra w szpitalu Paul Brousse (Villejuif), wiceprezes SOS nałogu.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *